דיקור סיני

מה זה דיקור סיני?

דיקור סיני היא שיטת טיפול עתיקה, יעילה ומוכחת, אשר מקבלת בעשור האחרון יותר ויותר אישור ותמיכה ליעילותה במסגרת מחקרים רפואיים בעולם המערבי. במקביל, הדיקור הסיני מקבל בשנים האחרונות את ברכתם של רופאים ובתי-חולים רבים בטיפול במגוון מחלות ובעיות רפואיות, ובעיקר בבעיות אורטופדיות, שיכוך כאבים, איזון הורמונלי, בעיות פריון ותמיכה במערכת החיסונית של הגוף.

כיצד דיקור סיני עובד?

לאורכו של גופנו מצויים נתיבי אנרגיה אשר מקשרים בין מערכות הגוף ואיבריו ומזרימים צ'י, אנרגית חיים, לכל תא ותא בגוף. נתיבי אנרגיה אלו קרויים "מרידיאנים". ישנם 14 מרידיאנים ראשיים וכל אחד מהם מקושר לאיבר מסוים בגוף, לדוגמא – מרידיאן הריאות קשור לאיבר הריאות, לכן במקרים של ברונכיט, אסטמה, דלקת ריאות ושפעות חוזרות נחזק או נסלק (תלוי באבחנה ובמקור הבעיה) ונטפל, בין היתר, בנקודות על מרידיאן זה.

כאשר יש תקיעות (סטגנציה) במרידיאן מסוים תיוצר הפרעה בזרימת האנרגיה והאיבר הקשור לאותו מרידיאן או המערכת המקושרת אליו בגוף יפתחו סימפטום או מחלה.

דיקור סיני מתבצע על פני נקודות דיקור ידועות לאורכם של המרידיאנים והוא מסייע להשיב זרימת אנרגיה תקינה ולעודד את מערכות הריפוי של הגוף. 

כיצד מתבצע הדיקור הסיני בקליניקה?

הדיקור הסיני הוא טיפול מרכזי אצלי בקליניקה והוא מסייע לי להקל, לרפא ולהשיב חיוניות ואיכות חיים לחייהם של מטופלים רבים.

הדיקור מתבצע על מיטת טיפולים נוחה, עליה שוכב המטופל. לאחר שיחה, תשאול ולקיחת מדדים נוספים כגון דופק, לשון ובדיקה ואבחון של האזור הכואב, אני מתחיל בדיקור באמצעות דקירה עדינה ע"י מחט סטרילית, חד-פעמית.

לעיתים תורגש דקירה קטנה למשך מספר שניות, אך ברוב המקרים מטופלים חווים רגיעה במהלך הדיקור ומדווחים על תחושות נעימות בגוף.

חשוב לי להדגיש כי הנינוחות ותחושת הבטחון של המטופלים שלי חשובים מאוד בעיני, ולכן, אם במקרים מסוימים יש אי נוחות או פחד ממחטים, עומדים לרשותי כלים טיפוליים נוספים כגון: שונישין (דיקור יפני ללא מחטים), גווישא, כוסות רוח ומגנטים טיפוליים כך שניתן להתאים את הטיפול המיטיב והנכון ביותר הן למצבו הבריאותי של המטופל והן להעדפותיו.

דיקור סיני – יעילות והצלחה

מחקרים רפואיים אישרו בשנים האחרונות את השפעתו המרפאה והמיטיבה של הדיקור בכך שהוא משפיע על מערכת העצבים, מסייע לגוף להפריש חומרים משככי כאב, מאזן רמות הורמונליות ומעודד ייצור תאי דם הדרושים למערכת החיסונית על מנת להילחם במחלות. במחקרים אחרים נמצא כי הטיפול בדיקור סיני מסייע לטווח אורך במקרים בהם הרפואה המערבית לא מצליחה וכן תומך בטיפולים מערביים ומזרז את קצב הריפוי במחלות כרוניות ומחלות ממאירות. 

יעילות הדיקור הסיני הוכחה במיוחד במחקרים הקשורים לטיפול במיגרנות, אנדומטריוזיס, בעיות פוריות ופריון, תמיכה בטיפולים כימותרפיים, ריפוי דלקות ובעיות אורטופדיות, הפרעות שינה והפרעות חרדה ודיכאון.

זו הסיבה שכמעט כל בית חולים מערבי ובעיקר מחלקות אונקולוגיות, משלבים בשנים האחרונות טיפולי דיקור סיני כחלק בלתי נפרד מהמערך הטיפולי רפואי מערבי.

אני מזמין גם אותך לבוא לטיפול בדיקור סיני ולעשות צעד בריא לקראת חיים חיוניים, מלאי הקלה וריפוי,

יריב.